تاریخ انتشار : جمعه 11 فروردین 1402 - 11:49
420 بازدید
کد خبر : 390

لحظه رسمی و ساعت تحویل سال ۱۴۰۳ | ۱۴۰۳

لحظه رسمی و ساعت تحویل سال ۱۴۰۳ | ۱۴۰۳
لحظه تحویل سال 1403 به همراه ساعت و زمان تحویل سال ۱۴۰۳ در ادامه از نظر خوانندگان محترم می‌گذرد.

به گزارش ماجراجو – لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ | ۱۴۰۳ اعلام شد. نوروز نخستین روز سال خورشیدی ایرانی برابر با یکم فروردین ماه، جشن آغاز سال نوی ایرانی و یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران ایران باستان است.

عید نوروز بزرگترین جشن ملی ایرانیان است و محدود به مرز‌های جغرافیایی کشورایران نیست و گسترۀ آن به پهنای مرز‌های فرهنگ ایرانی است.

به غیر از کشور‌های اطراف همچون تاجیکستان، افغانستان و … عید نوروز توسط فرزندان ایران زمین در سراسر گیتی پاس داشته می‌شود.

نوروز باستانی یادگار نیک گذشتگان ماست که پیام آور دوستی، عشق و محبت است. نوروز ایرانی درآمیخته با لطافت وخرمی طبیعت و فرصتی کم نظیر برای ورود به مرحله‌ای نیکوتر و برتر از عمر آدمی است. بدون تردید دمیدن روح تازگی بهار در میان درختان تنومند و کهنسال و استوار بسیار زیبا و دلنشین است.

زمان و لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ | ۱۴۰۳ : ساعت ۰۶ و ۳۶ دقیقه بامداد

لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ | ۱۴۰۳ : روز سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۳ هجری شمسی

۲۰ مارس ۲۰۲۴ میلادی

سه شنبه ۱۴۰۳/۰۱/۰۱

نماد سال ۱۴۰۳ چه حیوانی است؟

حتما تاکنون دیده اید و شنیده اید که هر سال را به یک حیوانی نسبت می‌دهند و با توجه به خصوصیات حیوان سال‌ها، خصوصیات و طالع بینی متولدین سال‌های مختلف را با توجه به حیوان سال تولدشان ارائه می‌دهند. با این حال سال ۱۴۰۳ نیز سال اژدها است.

مشخصات متولدین سال اژدها

اژد‌ها سرشار از نیرو و شور نشاط زندگی است و تا هنگامی که جان در بدن دارد، از پستی، ناجوانمردی، دورویی و شایعه پردازی فاصله می‌گیرد و در وجود او نشانی از حیله گری و دسیسه پردازی یافت نمی‌شود، با این حال، او به بی آلایشی و معصومیت خوک نیست، افزون بر این، به سادگی فریب می‌خورد، ولی در عین حال، شهامت پذیرش اشتباه و اعتراف به آن را دارد.

اژد‌ها غالباً خود را در بدترین شرایط و موقعیت‌ها قرار می‌دهد. او آرمان خواه و کمال گرا به معنی واقعی است، به همین علت همیشه طالب بهترین هاست. توقع او از خود و دیگران بیش از حد معقول است. وی از دیگران انتظار زیادی دارد وی در برابر، انتظارات دیگران را تا حد امکان بر آورده می‌کند.

ویژگی شخصیتی متولدین این سال

اژد‌ها بد خلق، سرکش، لجوج، سرسخت و حاضر جواب است و اغلب بی اندیشه سخن می‌گوید. اما به رغم این ویژگی ها، سخنان و پند‌های او بسیار با ارزش است. مردم به گفته‌های او گوش فرا می‌دهند و در حقیقت نفودش بر آنان غیر قابل انکار است.

اژد‌ها موجودی مغرور، پر شور و عجول است که به سادگی عنان اختیار از کفش رها می‌شود. او با استعداد، با هوش، با اراده و بخشنده است و از عهده انجام هر کاری به خوبی بر می‌آید و تا لحظه مرگ هرگز محتاج دیگران نخواهد شد.

اژد‌ها در تمام عرصه‌های هنری، مذهبی، نظامی. پزشکی، یا سیاسی می‌درخشد و کامیاب می‌شود. اژد‌ها می‌تواند خود را وقف اهداف و کار‌های با ارزش و بزرگ کند. این اهداف ــ هر چه که باشد ـــ او می‌تواند پایان کار را بسنجد/ احتمال دارد استعداد و توانایی اژد‌ها در راه‌های نادرست به کار افتد و در اعمال خلاف نیز سر آمد دیگران شود.

بیشتر بخوانید: لحظه رسمی و دقیق تحویل سال ۱۴۰۴؛ ساعت و دقیقه تحویل سال ۱۴۰۴

اژد‌ها محبوب خاص وعام است، اما خود کمتر به کسی دل می‌بندد؛ و هرگز در گیر ماجرا‌های عاشقانه نمی‌شود و طعم تلخ ناکامی را نمی‌چشد.

بلکه اوست که همیشه دیگران را ناکام می‌گذارد، طوری که اغلب زنان متولد این سال خاطر خواه‌ها و خوستگران زیادی دارند.

مشخصه های عجیب متولدین سال اژدها

متولدان سال اژد‌ها در اوان جوانی ازدواج نمی‌کنند و حتی برخی از آنان تا آخر عمر مجرد می‌مانند، چرا که تنهایی و انزوا طلبی را دوست دارند. حتی می‌توان گفت از تنها بودن لذت می‌برند.

اژد‌ها در دوران کودکی ممکن است به مشکلات مختصری دچار شود که سبب ساز آن، انتظار بیش از حد او از اطرافیانش است، ولی روحیه هنری اژد‌ها در دوران دوم زندگیش باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود.

با این که برتری و غرور اژد‌ها نسبت به اطرافیانش کاملا محسوس است، گاهی احساس می‌کند که دیگران درکش نکرده، به گوهر وجودش پی نبرده اید حال آنکه دیگران همواره تحسینش می‌کنند.

هر چقدر ناراحتی‌های اژد‌ها در زندگی ناچیز است به همان اندازه موفقیت هایش بزرگ می‌باشد.

هر چه اژد‌ها سخت گیر‌تر و پر توقع‌تر باشد، به همان نسبت ناخرسندتر است، در هر صورت، اژد‌ها موجودی شاد و خوشحال است و این روحیه در دوره کهن سالی، موفقیت او را در رسیدن به اهدافش تضمین می‌کند.

اژدها نماد چیست؟

اژد‌ها نماد بخت و اقبال است و در طالع بینی، بهترین نماد برای زندگی، رشد و ترقی به شمار می‌رود. برای مردم خاور دور اژد‌ها نشانه تندرستی، بزرگواری، نجابت، هماهنگی و طول عمر است.

با این وصف، از روی دیگر سکه غافل نشوید. اگر چه خیر و برکت اژد‌ها از سایر نماد‌ها بیشتر است.

اما نباید فراموش کرد که هر چیزی ممکن است نوعی نیرنگ و فریب باشد، اما چه توان کرد، اژد‌های افسانه‌ای شما را مجبور می‌کند که به او اطمینان و اعتماد کامل پیدا کنید.

او همیشه در اوج است و می‌درخشد، اما درخشش او کاملا سطحی است. او خودش هم واقعا نمی‌داند چگونه چشم‌ها را خیره می‌کند و این نشان می‌دهد که قدرت او غیر واقعی است.

مشاهیر متولد سال اژد‌ها

عیسی مسیح (ع)، برنارد، راشل و ماری پیکفورد، سالوادوردالی، زیگموند فروید، روستاند، ادوارد هیث، هارولد ویلسون و ژاندارک، ژان ژاک روسو، بارباراکارتلند، برنارد شاو، دانتون، مارشال تیتو، سنت برنادت، ناپلئون سوم و مارشال پتن.
منبع:فرادید

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۲
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.